وب سایت تخصصی دکتر دلیری

کلینیک تخصصی سونوگرافی های پیشرفته و مراقبت های حاملگی Specialist in Diagnostic Imaging and Pregnancy Care

آیا کلریتین یا سایر داروهای آلرژیک در حین بارداری ایمن است؟

داروهای آلرژیک گاهی توصیه می شود در دوران بارداری. با این حال قبل از اینکه هر دارو را در حین بارداری مصرف کنید، مهم است که شدت علائم خود را در برابر خطرات احتمالی نوزادتان اهمیت دهید.

به عنوان مثال، لوراتادین (Claritin، Alavert) به عنوان داروی گروه B محسوب می شود - به این معنی که مطالعات حیوانی هیچ گونه خطری برای نوزادانی که مادران آنها مصرف می کنند را نشان نمی دهد. سایر داروهای آلرژی در این دسته شامل سیتیزین (Zyrtec) و اسپری بینی بینی (Rhinocort) است. اگرچه هیچ تضمینی در مورد ایمنی در دوران بارداری وجود ندارد، اما داروهای این کلاس اغلب بهترین گزینه هستند که دارو در دوران بارداری مورد نیاز است.

اگر با علائم آلرژی در حال مبارزه هستید، ممکن است به موارد زیر کمک کنید:

  • اجتناب از triggers قرار گرفتن در معرض هر چیزی که موجب علائم آلرژی شما می شود را محدود کنید.
  • اسپری سالین اسپری بینی را امتحان کنید اسپری نازک ضد اسپری می تواند به کاهش علائم کمک کند. از اسپری به عنوان مورد نیاز استفاده کنید.
  • حفره بینی خود را عصبی بشویید. یک یا دو بار در روز، ظرف روغنی را با یک راه حل نازکی ضدعفونی کنید. سپس سر خود را روی سینک بچرخانید، بطری را در بینی خود قرار دهید و در محلول شور قرار دهید. همانطور که ریختید، محلول نمک از طریق حفره بینی شما جریان می یابد و بینی خود را پایین می آورد. تکرار در طرف دیگر.

یا از آب استفاده کنید که مقطر، استریل، قبل از جوشاندن و خنک کردن یا فیلتر کردن با استفاده از یک فیلتر با قطر مطلق 1 میکرون یا کوچکتر است. بعد از هر بار مصرف با آب مقطر، استریل، آب جوش و آب سرد یا آب فیلتر شده، ظرف شستشو را بشویید. 

  • فعاليت بدنی را در روزانه خود در نظر بگیرید. ورزش به کاهش التهاب بینی کمک می کند.
  • استفاده از نوار بینی در شب. نوار های چسبنده بیش از حد بدون چربی ممکن است در حین خواب به باز شدن بینی های بینی خود کمک کنند.
  • بالا بردن سر تخت. بالا بردن سر تخت 30 تا 45 درجه می تواند به کاهش علائم کمک کند.

اگر این نکات علائم حساسیت شما را تسکین ندهند، به یاد داشته باشید که داروهای آلرژی در حاملگی ضروری نیستند. با تهیه کننده مراقبت های بهداشتی خود، با بهترین و مطمئن ترین داروها را برای شما و کودک خود انتخاب کنید.